Edycja zapytania
Menu szczegółów
Aby zmodyfikować zapytanie należy kliknąć dwukrotnie lewym przyciskiem myszki w wybrany wiersz na liście zapytań. Po kliknięciu otworzy się w nowym oknie karta szczegółów zapytania. Początkowo zapytanie jest w trybie podglądu, o czym informuje nas napis w prawym górnym rogu. Przejście w tryb edycji jest możliwe po kliknięciu na ikonie kłódeczki w lewym górnym rogu, analogicznie do edycji ofert. Dokładny opis przycisków został przedstawiony poniżej (Rysunek ).
1. Przejście w tryb edycji zapytania (jeśli chcemy edytować lub aktualizować zapytanie).
2. Zapisanie zapytania.
3. Usunięcie zapytania.
4. Zamknięcie zapytania i ewentualne zapisanie wprowadzonych zmian.
Po przejściu w tryb pozwalający na modyfikację zapytania napis w prawym górnym rogu zmieni się na 'Edycja' (Rysunek ).
Wygląd szczegółów zapytania zależny jest od uprawnień agenta. W podstawowym widoku szczegółów zapytania agent posiada dostęp do sześciu zakładek. Są to:
- Podstawowe
- Szczegóły
- Kalendarz
- Historia
- Zdarzenia
- Archiwum
Podstawowe dane
Najważniejsze dane dotyczące zapytania edytuje się w zakładce 'Podstawowe', która zawiera ogólne informacje o nieruchomości, jaka poszukiwana jest przez klienta. W polach zawartych w zakładce, można określić cenę nieruchomości, jej typ oraz wielkość powierzchni. Oprócz tego umieszczono tutaj pole tekstowe, w które należy wpisywać istotne informacje dodatkowe o poszukiwanej ofercie.
Dane o poszukującym
Jeśli administrator nada grupie, w której znajduje się agent modyfikujący zapytanie, odpowiednie uprawnienie do oglądania lub modyfikacji danych identyfikacyjnych zapytania, wówczas pojawi się również zakładka ‘Poszukujący’. Zawiera ona wszelkie informacje na temat osoby poszukującej konkretnej nieruchomości, wraz z danymi kontaktowymi. Tu także możliwy jest podgląd czy klient wyraził zgodę na działanie pośrednika dla obu stron.
Zatwierdzenie zmian
Edycja odbywa się w identyczny sposób jak dodawanie zapytania i również przy wyjściu należy zapisać dane. Proszę pamiętać o korzystaniu z przycisków opisanych powyżej, gdyż zamknięcie okna poprzez 'x' w prawym górnym rogu spowoduje utratę wpisywanych wartości do momentu ostatniego zapisu zapytania.