Edycja zapytania

Z Wiki IMO
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Menu szczegółów

Aby zmodyfikować zapytanie należy kliknąć dwukrotnie lewym przyciskiem myszki w wybrany wiersz na liście zapytań. Po kliknięciu otworzy się w nowym oknie karta szczegółów zapytania. Początkowo zapytanie jest w trybie podglądu, o czym informuje nas napis w prawym górnym rogu. Przejście w tryb edycji jest możliwe po kliknięciu na ikonie kłódeczki w lewym górnym rogu, analogicznie do edycji ofert. Dokładny opis przycisków został przedstawiony poniżej (Rysunek ).


1. Przejście w tryb edycji zapytania (jeśli chcemy edytować lub aktualizować zapytanie).

2. Zapisanie zapytania.

3. Usunięcie zapytania.

4. Zamknięcie zapytania i ewentualne zapisanie wprowadzonych zmian.


Po przejściu w tryb pozwalający na modyfikację zapytania napis w prawym górnym rogu zmieni się na 'Edycja' (Rysunek ).

Wygląd szczegółów zapytania zależny jest od uprawnień agenta. W podstawowym widoku szczegółów zapytania agent posiada dostęp do ośmiu zakładek. Są to:

  • Podstawowe
  • Szczegóły
  • Poszukujący
  • Dokumenty
  • Kalendarz
  • Historia
  • Zdarzenia
  • Archiwum

Podstawowe dane

Najważniejsze dane dotyczące zapytania edytuje się w zakładce 'Podstawowe', która zawiera ogólne informacje o nieruchomości, jaka poszukiwana jest przez klienta. W polach zawartych w zakładce, można określić cenę nieruchomości, jej typ oraz wielkość powierzchni. Oprócz tego umieszczono tutaj pole tekstowe, w które należy wpisywać istotne informacje dodatkowe o poszukiwanej ofercie.

Szczegóły

W zakładce 'Szczegóły' w oknie zapytania umieszczone zostały pola z informacjami na temat typu własności poszukiwanej nieruchomości. Znajdą się tu także niezbędne dane dotyczące standardu pomieszczeń, doprowadzonych mediów czy też materiałów z których wykonana jest zarówno wnętrze jak i zewnętrzne części nieruchomości.

Dane o poszukującym

Jeśli administrator nada grupie, w której znajduje się agent modyfikujący zapytanie, odpowiednie uprawnienie do oglądania lub modyfikacji danych identyfikacyjnych zapytania, wówczas pojawi się również zakładka ‘Poszukujący’. Zawiera ona wszelkie informacje na temat osoby poszukującej konkretnej nieruchomości, wraz z danymi kontaktowymi. Tu także możliwy jest podgląd czy klient wyraził zgodę na działanie pośrednika dla obu stron.

Załączanie dokumentów

W programie IMO istnieje również możliwość dodawania dokumentów do zapytań. Wszelką dokumentację można w każdej chwili powiększać czy edytować. W celu zamieszczania dokumentów i ich edycji wykorzystujemy zakładkę 'Dokumenty', znajdującą się w oknie zapytania.

Kalendarz

Dzięki zakładce 'Kalendarz' każdy użytkownik programu może w trakcie edycji danego zapytania dodać istotne dla zapytania zdarzenie, nadając mu tytuł, podając datę rozpoczęcia i zakończenia, jak również określić czy występuje ono cyklicznie. Z poziomu tej samej zakładki możliwe jest przejście do pełnego widoku kalendarza i wykorzystanie jego wszystkich funkcji. Więcej informacji na temat możliwości wykorzystania kalendarza zawarto w rozdziale - Kalendarz.

Umieszczanie wpisów w historii

W polach umieszczonych na zakładce 'Historia' (Rysunek ) użytkownik modyfikujący zapytanie może wpisać zdarzenie jakie jest z nim związane. Dzięki temu w każdej chwili możliwy będzie dostęp do szczegółowych informacji na temat tego co działo się z zapytaniem w danym okresie.

Dziennik zdarzeń

Statystyki dotyczące poszczególnych zapytań dostępne są w zakładce 'Zdarzenia'. Znajdują się tu informacje na temat modyfikacji zapytania, modyfikacji danych poszukującego, wydruków oraz zdarzeń związanych z działaniami poszczególnych agentów w związku z zapytaniem. Zakładka 'Zdarzenia' (Rysunek ) podzielona została na kilka podstawowych kategorii, są nimi kolejno: Modyfikacje, Modyfikacje danych właściciela, Modyfikacje danych poszukującego, Modyfikacje danych pełnomocnika, Wydruk zapytania, Zdarzenia.

Zatwierdzenie zmian

Edycja odbywa się w identyczny sposób jak dodawanie zapytania i również przy wyjściu należy zapisać dane. Proszę pamiętać o korzystaniu z przycisków opisanych powyżej, gdyż zamknięcie okna poprzez 'x' w prawym górnym rogu spowoduje utratę wpisywanych wartości do momentu ostatniego zapisu zapytania.